Darłówko

Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich

piękne plaże, punkty gastronomiczne, rozrywka i sport

Darłówko

Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowo. Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich. Położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Wspaniały mikroklimat z dużą zawartością jodu, piękne lasy sosnowe, szerokie piaszczyste plaże, ścieżki spacerowe i rowerowe, port rybacko-turystyczny, to tylko nieliczne z atutów tego urokliwego miejsca przyciągające tu co roku tysiące turystów. W Darłówku, przy wejściu do portu znajduje się 22-metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego. Latem na turystów czekają też stylizowane na historyczne statki wycieczkowe.

Obie strony Darłówka łączy most rozsuwany. W Darłówku znajdują się również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora Będąc u nas warto też zobaczyć wiatraki – zabytek techniki, stanowiące pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce. 80-metrowe giganty, o 45-metrowych łopatach mielących wiatr wzbogaciły krajobraz Darłowa, wytyczając kolejną trasę spacerową, dostarczającą niezapomnianych wrażeń.

ATRAKCJE

CO NALEŻY ZOBACZYĆ W DARŁOWIE?

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów.

Świątynia rzymskokatolicka, której gospodarzami są franciszkanie z prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku

Usytuowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy, tuż przy wejściu do portu w Darłówku i jest udostępniona do zwiedzania.

Brama Wysoka w Darłowie pochodzi z XIV wieku. To murowany budynek, którego gabaryty odpowiadają nazwie. Jest jedną z niewielu pozostałości po średniowiecznym systemie obronnym miasta.

Darłówko

Szlaki turystyczne

Szlak wiatraków (zielony) – rozpoczyna się od Darłowa (przy Zamku Książąt Pomorskich, kończy w miejscowości Wicie,
Koszaliński Szlak Nadmorski – biegnie wzdłuż morza Bałtyckiego od Dźwirzyna do Wicia (30 km),
Szlak Średniowiecza – polecany dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych (104 km) – biegnie przez Darłówo, Dąbki, Bukowo Morskie, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Bolszewo, Stary Jarosław, Krupy, Sulmice, Barzkowice, Cisowo, Darłówko. Na trasie Zamek Książąt Pomorskich, kościoły z okresu średniowiecza, zabytki budownictwa ludowego, rezerwat i pomniki przyrody,
Szlak Rezerwatów (niebieski) – zaczyna się w Darłówku, kończy w Polanowie.
Szlaki kajakowe – Wieprza i Grabowa

Darłówko

Wędkarstwo morskie

Darłówko zaprasza wszystkich wędkarzy na morskie przygody wędkarskie. Oferta skierowana jest zarówno do osób szukających nowych wrażeń, jak również doświadczonych wędkarzy, doosób prywatnych i grup zorganizowanych. Rejsy połowowe odbywają się cały rok. Łowiska mają głębokość od 16 do 60 m. Podczas rejsów wędkarze mają możliwość złowienia takich ryb jak: dorsze, flądry, belony, śledzie, łososie. Statki i kutry rybackie przystosowane są do żeglugi pełnomorskiej po Bałtyku. Rejsy trwają ok. 8 godzin (czas rejsu może też być ustalany indywidualnie). W miesiącach letnich istnieje możliwość organizowania rejsów popołudniowych. Za dodatkową opłatą (ok. 20 zł) można wypożyczyć profesjonalny sprzęt wędkarski.

TOP